Többoldalú megállapodás született a MOHOSZ, a megyei szövetség és a Szabolcsi Halászati Kft. között.
Az egyik legfontosabb téma a horgászok körében ebben az évben az, hogy vajon mely szervezetek, egyesületek lesznek a természetes vizek új alhaszonbérlői, hiszen a haszonbérleti szerződések jelentős része 2015. december 31-ével lejárt
- A napokban egy többoldalú megállapodás jött létre a MOHOSZ, a Szabolcsi Halászati Kft. és a Megyei Közhasznú Horgász Szövetség között. A megállapodás lényege, hogy a Szabolcsi Halászati Kft. lemond a halgazdálkodási jogáról a horgászszervezetek javára, így az ország természetes vizeinek jelentős részéhez hasonlóan horgászcélú halgazdálkodás kezdődhet ezen a kiemelt jelentőségű vízterületen is – tájékoztatta szerkesztőségünket Fesztóry Sándor, a Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szövetségének ügyvezető igazgatója, a MOHOSZ alelnöke, aki a többoldalú megállapodás egyik megálmodója volt
- Megegyeztünk abban, hogy a halgazdálkodási jogot és az ezzel járó feladatokat a jövőben a Sporthorgász Egyesületek Sz.-Sz.-B. Megyei Szövetsége fogja gyakorolni, de a vízterület őrzésébe a Halászati Kft. továbbra is besegít. A jövőben tehát a Tiszán és holtágain kikapcsolódni vágyók a megyei horgászszövetség által kiadott területi engedélyeket vásárolhatják meg természetesen változatlan áron, akár a korábban megszokott helyeken és forgalmazóknál. A Szabolcsi Halászati Kft.-től és bizományosaitól megvásárolt engedélyek továbbra is érvényesek.
A megállapodásnak része, hogy a megyei szövetség a Tiszába telepítendő halmennyiség felét a Szabolcsi Halászati Kft.-től veszi meg, s ugyancsak a kft.-től rendeli meg a Bodrogba telepítendő összes halat a Tisza-Rétközi Horgász Egyesület – folytatta Radóczi János, majd a beszélgetés végén egy személyes vallomást tett:
– Fáj a szívem, hiszen 32 éven keresztül dolgoztam a Tiszán. Rossz érzés úgy kimenni a folyóhoz, hogy halászni már nem lehet. A Tiszától azonban nem tudok elszakadni, a hajózás szenvedélye megmarad…
Forrás: Kelet.hu