Szeptember 9-én Budapesten, a Szent István Bazilika előtti téren a Magyar Nemzeti Értékek és Hungarikumok Szövetsége, valamint az NMI Művelődési Intézet együttműködésében rendezték meg a III. Magyar Értékek Napját. 19 megye és hat határon túli régió részvétele mellett közel 600 közreműködő fellépő, 10 órányi kulturális program, 30 kiállítói pavilon és 26 kézműves foglalkozás valamint interaktív mesterségbemutató várta a látogatókat. Az egész napos rendezvény keretében a Kárpát-medence szellemi és tárgyi kulturális örökségének legjavával találkozhattak az érdeklődők.
A rendezvényen Magyarország 19 megyéje, valamint a Kárpát-medencei magyarság szervezetei mutatták meg nemzeti kultúránk legféltettebb kincseit, hagyományainkat, a térség népzenei örökségét és tárgykultúráját. Honi és külhoni értéktár kiállítások, viseletbemutatók és népi mesterségekhez kötődő kézműves foglalkozások színesítették a programokat.
A gyerekek és a játékos kedvű felnőttek a magyar értékek és hungarikumok játszóházában játékos formában ismerkedhettek a magyarság csúcsteljesítményeivel, és részt vehettek az értékünnephez kapcsolódó pecsétgyűjtő játékon is. Délben a megyék egy-egy jellegzetes mezőgazdasági terményét ökumenikus istentisztelet keretében megáldották és megszentelték, majd az esti ünnepi szentmisét követően a Szent István Bazilikában ünnepélyes kórus- és orgonahangverseny várta az érdeklődőket, melyen a Magyar Rádió Gyermekkórusa és Virágh András Liszt Ferenc-díjas orgonaművész, Érdemes Művész előadásával zárult a programsorozat.